Na co si dát pozor při renovaci

Srovnání lakování systémovou metodou, kterou používáme u nás v ProperLaku a obrázek od klienta, který si nechal nalakovat kola u konkurence.

Srovnání lakování v ProperLaku a u konkurence

💰Renovace kol, která se vyplatí

Pokud jste někdy hledali firmu na opravu litých kol, jistě jste si všimli, že v České republice působí řada firem, které se renovací zabývají. Víte však jak vybrat tu správnou?

V první řadě se zamyslete nad hodnotou Vašich kol, která chcete renovovat. Určitě se vyplatí renovovat kola originální, prémiových značek a historická kola. Hlavně ta, kterých je dnes jako šafránu.

V druhé řadě doporučujeme si zjistit, jaké postupy dotyčná firma k renovaci využívá. Zda dotyčný zbrousí původní lak a přelakuje ho pouze autolakem či hrubým abrazivem a nenávratně tak poškodí povrchovou strukturu Vašich kol.

V obou případech je to špatně. Kvalitní renovace začíná profesionálním odstraněním stávajícího laku, což je pouze jediná správná cesta, a to je chemické odstranění laku. Např. historická kola z BMW M3 E36 otryskaná hrubým abrazivem jsou nenávratně poškozena spolu se vznikem nemalé finanční ztráty. Určitě se také vyhněte práškovým lakovnám, které okrajově lakují i hliníková kola. Většinou použijí nesprávný materiál 
k lakování plus zalakují dosedací plochy náboje, středovou díru a kolových šroubů.

💎 Co nás odlišuje od konkurence?

Velikou nápovědou ke správnému výběru mohou být recenze zákazníků. Tou další pak může být cena. Jistě jste už slyšeli mnohokrát to, že cena může být dobrým ukazatelem kvality. A přesně to platí i pro nás. Na rozdíl
od konkurence jsou naše ceny vyšší, ovšem právě z toho důvodu, že si potrpíme na kvalitu. Dáváme si záležet
i na těch nejmenších detailech. Používáme moderní technologie a speciální certifikované barvy určené přímo na hliníková kola. Skladem máme více než 800 druhů barev a vždy dokážeme s jistotou trefit přesný odstín barvy. Pokud máte například jen jedno kolo k opravě, můžete si být jistí, že ho nalakujeme tou samou barvu jako bylo nalakováno ve výrobě a vy se nemusíte obávat rozdílů.

To, co nás skutečně odlišuje od konkurence a je naší velkou výhodou, je samotný způsob lakování. Lakujeme systémovou metodou jako výrobci hliníkových kol. Pro laické vysvětlení – je otázka, zda jako čirý lak použiji materiál, který je určený pro ocelové konstrukce či hasičáky nebo mnohonásobně dražší čirý lak určený speciálně na hliníková kola. Tento lak je odolnější vůči vlivům vznikajících v provozu jako je třeba pružnost (stručně řečeno – kamínek který narazí do neoriginálního čirého laku, tento lak hned praskne a vzniká oxidace. Čirý lak určený na hliníková kola tomuto předejde). Další zásadní faktor je dlouhodobá výdrž námi odvedené práce. O tom jaké laky používáme při renovaci píšeme v tomto článku.

Můžeme Vás ujistit, že v České republice a na Slovensku žádná jiná firma zabývající se renovacemi ALU kol tento technologický postup nepoužívá. Možná v daný moment ušetříte při výběru jiné firmy, ale později se však může stát, že oprava bude ještě nákladnější nebo dokonce kolo nepůjde opravit vůbec!

Naším cílem je odvedení precizní práce, kterou zákazník ocení na první pohled a také svoji dlouhodobou výdrží. V oboru už působíme nějaký ten pátek a víme přesně, na co si dát pozor a jak postupovat. 

Nezapomeňte ovšem, že i následná údržba může dopomoci udržet stav kol v dobré kondici. Rádi Vám i s tímto poradíme.