Oprava kola shozeného z vrtulníku

Projekt, na kterém jsme pracovali několik měsíců, a nemohli se dočkat, až jej budeme moci všem ukázat. Projekt, díky kterému můžeme přiblížit naši práci velkému množství lidí a demonstrovat, na čem všem můžeme pracovat.

🔥 Shodili jsme kolo z vrtulníku

Skutečně. A potom jsme to stejné kolo tahali po zemi, stříleli do něj brokovnicí, a nakonec ho zapálili. Video najdete na konci článku. Pád způsobil základní potlučení. Tahání po zemi ničilo lak, což je nejčastější poškození, se kterým klienti přichází. Střelba brokovnicí demonstrovala odlomení kusů a porušení celistvosti kola.

Při poškozování jsme samozřejmě dbali na bezpečnost a vše probíhalo pod dozorem profesionálů. Je zajímavé, jak atypické demonstrace (střelba, pád z vrtulníku) mohly věrně napodobit poškození, která nastanou i na silnici při nehodách.

💎 Pustili jsme se do kompletní renovace!

Toto poškozené kolo pak prošlo renovací v naší dílně. Nejdříve jsme kolo rovnali, poté svařovali a tvarovali, odlakovali, brousili, tmelili a lakovali ve třech vrstvách! Bylo totiž třeba nanést základní barvu, poté barvu odstínovou, poté jsme opracovali čelní plochy CNC a nanesli čirý lak.

Při renovaci se kladl důklad primárně na čelní stranu kola. Ukázali jsme tak, že i zdánlivě neopravitelné kolo se dá opravit. A co víc, poškození nemusí být vůbec znatelné. Na zadní straně jsme přece jen přiznali stopy po svařování. To, aby bylo zřetelné, že se skutečně jedná o jedno a to samé kolo.

📸 Vše jsme zaznamenali na video

Poškození i renovaci jsme si poznamenali na video, které přikládáme k článku. Můžete se tak podívat, jak kolo padá z vrtulníků a dostává rány brokovnicí. O celém postupu renovace, a jejím výsledku, podrobně informujeme šéf dílny ProperLaku.

Ve videu Vás provedeme krok po kroku celou renovací, ukážeme vybavení dílny a vysvětlíme, jak dáváme nový život i těm nejpoškozenějším kouskům, které se nám dostávají pod ruce.

Přehrát video