Jak vybrat firmu na renovaci disků?

Nevíte, jak vybrat tu správnou firmu pro renovaci kol? V tomto článku se podělíme o své zkušenosti s renovacemi kol, kterým se dlouhodobě věnujeme. Přečtěte si krátké shrnutí toho, jak můžete vybrat tu nejvhodnější firmu pro renovaci kol.

🔥 Vsaďte na specialisty

Firma, které svěříte svá kola, by se měla věnovat primárně renovaci kol. Podobné služby nabízí v posledních letech spousta servisů, které s renovacemi nemají moc velké zkušenosti. Prověřte tedy, zda se daná firma renovacím věnuje.

Vše se však odvíjí podle toho, na kolik si svá kola ceníte a jaká je jejich hodnota. Někdo už do prémiové renovace pro svá kola zainvestovat nechce a hledání nejlepší služby je pro něj zbytečné.

⚠️ Špatná renovace může kolo poškodit

Ze svých zkušeností nedoporučujeme práškové lakovny (komaxitovny), které se věnují diskům pouze okrajově. Ano, v danou chvíli ušetříte, ale může dojít k trvalému poškození kola, které nepůjde napravit.

Ideální je firma, která kola nejdříve chemicky odlakuje, poté vyhodnotí jejich stav a zvolí nejlepší postup. Zaměřte se na postupy! Kola musíme lakovat ve třech vrstvách. Základní barvu, odstínovou barvu, a nakonec čirý lak. Následně je potřeba jednotlivou vrstvu zapéct. Stejným způsobem se prémiová kola vyrábí a zaručíte jim tak dlouhou životnost, jelikož se kvalitní, dobře nanesený lak nebude loupat, ani měnit svůj odstín.

Dalším z důležitých faktorů je svařování. Nesprávně svařené disky mohou kolo nenávratně poškodit a narušit jeho pevnost. Níže si můžete prohlédnout raritní kola BBS, která byla špatně svařena a nalakovaná komaxitem. Po opracování límce na CNC se odhalily špatné sváry. Renovace takového kola je poté náročná a finančně nákladná. Avšak není to nic, s čím bychom si v ProperLaku neporadili.

Špatné svařené kolo po opracovaní na CNC a námi opravený límec.

😎 Vybavení hodně prozradí

Zaměřte se na vybavení dílny. Renovace kol je tak trochu věda. Je třeba znát správné postupy a mít vhodné nářadí. Dobrá firma na renovace se v žádném případě neobejde bez kvalitní pece, rovnacího stroje, CNC soustruhu a dalšího vybavení.

Dobrá pec je velmi důležitá, jelikož rozhoduje prvních 15 minut. Pouze okamžitým zapékáním totiž docílíme toho, co potřebujeme – Tedy bezchybného vzhledu a prvotřídní kvality.

💎 Důslednost a preciznost

Detaily jsou rozdílový faktor mezi ucházející a perfektní prací. Detaily definují profesionály. Zanedbáním detailů u renovace kola můžete riskovat i život.

Nevěříte? Představme si nekvalitně odvedenou práci, při které špatná firma zalakuje dosedací plochy šroubů. Při jízdě se kolo zahřeje, barva povolí a vznikne vůle. Následně se může začít uvolňovat celé kolo. O zalakování dosedacích ploch píšeme v tomto článku.

Budeme rádi, pokud si pro svou renovaci vyberete právě ProperLak.