ProperLak Logo

Oprava kol

Jsme Vám k dispozici.

CNC soustruh

Čelní plochu hliníkových kol obrábíme pomocí CNC soustruhu. Docílíme tak perfektního stavu, jako kdyby kolo vyjelo z fabriky.

Individuální úpravy

Máte speciální požadavek? Žádný problém. Jsme vybavení špičkovým vybavením a dokážeme opravit i ty nejnáročnější disky.

Expresní oprava

Pokud na svou opravu spěcháte, vyřešíme Váš požadavek expresně. Pro kola si přijedeme a za týden Vám je dovezeme. Bez starostí.

Showroom

Přijďte se podívat k nám na showroom do Těrlicka. Prohlédneme si vzorník, provedeme Vás dílnou a ukážeme proces renovace kol.

Rovnání vnitřní i vnější části disku

Poškozené disky se jízdně projeví nepříjemnými vibracemi ve volantu či pedálech a mohou také způsobovat i další poškození podvozkových části. Větší opotřebovávání se dostává na veškeré čepy, ramena, ložiska a podobně. Následkem oslabení disku v místě, kde je poškozený trpí i pneumatika, která je více zatěžovaná a časem může dojít k narušení pevnosti pneumatiky.

Takto poškozené disky lze ale snadno a rychle opravit, čímž předejdete všem problémů. Provedeme veškerý servis od sundání pneumatiky, opravení a následného obutí. Dokážeme opravit veškerá poškození, ať už je disk pokřivený, lehce naražený nebo hodně ohnutý.

Kompletní renovace vícedílných kol​

Vícedílné ráfky je potřeba pečlivě rozebrat, ale ještě pečlivěji složit. Pokud jde o dvoudílná kola s pevným barelem a odnímatelným středem kol, je zde postup jednodušší, jelikož nedochází k rozložení celého barelu. Dochází pouze k uvolnění šroubků držící střed kola. Po provedení renovace probíhá složení s dotažením šroubů na požadovaný moment, aby nedošlo k poškození závitu či šroubů samotných.

U dalších typů kol jde sundat pouze límec kola nebo také límec i středovou část kola. Tento proces skládání je poté náročnější. Je potřeba důkladně utěsnit mezery mezi límcem a barelem, aby nedocházelo k úniku vzduchu z pneumatiky. Kola se složí a lepí speciálními těsnícími lepidly ve více krocích, aby byl výsledek bezchybný. Samotná renovace je následně velmi individuální. Dokážeme poradit a vymyslet zajímavé kombinace barev či jedinečného designu na Vaše kola nebo se můžete inspirovat vystavenými koly na našem showroomu.

properlak_renovace_tridilna_kola_x1