ProperLak Logo

Naše technologie a vybavení

Properlak_renovace_alukol_webx1_technologie

Splnili jsme si velký sen a podařilo se nám vybavit vlastní dílnu těmi nejmodernějšími stroji a technologiemi v oboru. Snažíme se aby celý proces byl nejen maximálně profesionální, ale také ekologický. Kromě velkých filtračních zařízení a dalších prvků, disponují stoly k broušení speciálním odsáváním prachu a polétavých částí. Celý proces broušení je náročný a díky těmto stolům s odsáváním zmenšujeme prašnost v celém prostoru, ale také minimalizujeme dopad na okolní prostředí. 

Využíváme nejmodernější technologie dostupné na trhu

Provádíme chemické odlakování kol a také velmi precizní tryskání jemným abrazivem, které dokáže zajistit dokonalé očištění a otryskání celého ráfku. Následně jsme schopni provést modelaci a broušení poškozených části na špičkové úrovni. Umíme také svařování prasklin a mikrotrhlin, ale vždy je pro nás prioritou bezpečnost a zachování pevnosti a kvality samotného kola. Tuto situaci vždy s klientem probereme a na základě společně dohody se případně do svařování kol pustíme. Provádíme také rovnání kol na moderním rovnacím zařízení pomoci hydraulických válců, které vyniká svou velkou přesností.

Máme také speciální mycí box na kola, kde provádíme důkladné odmaštění a očištění ráfků před dalším krokem. V našem procesu a dílně vůbec nepoužíváme komaxit, ale používáme laky v kombinaci se speciální vypalovací kabinou, která byla vyvinuta přímo pro hliníková kola. Také naše technicky promyšlené lakovací boxy zajišťují maximální možnou kvalitu nanesení laku bez nežádoucích zrnek prachu. K tomu nám v dílně slouží 3 nezávislé lakovací boxy. Základem úspěchu jsou kvalitní barvy a tak je odebíráme pouze od renomovaných výrobců, kteří dodávají také pro prvovýrobu v továrnách. Neustále jsme v kontaktu s technology z těchto společností a společně diskutujeme a ladíme celý proces k naprosté dokonalosti, při dodržení všech správných postupů. 


V loňském roce jsme pořídili velmi precizní a moderní CNC soustruh, který je taktéž určený speciálně pro práci s hliníkovými ráfky. Tento stroj obsahuje sondu, která si velmi přesným způsobem načte povrch celého ráfku a následně opracuje nejmenší možnou vrstvu z povrchu kola. Přesnost tohoto stroje je v řádech setin milimetrů a výsledný efekt obráběné čelní plochy je opravdu jedinečný. 
Každý ráfek dostává finální vrstvu krycího čirého laku, který je specifický svou výbornou tvrdostí a kryje povrch kola, ale také zabezpečuje barevnou stálost laku. Tento čírý lak slouží také jako povrchová ochrana kola.

V dílně se zaměřujeme také na práci s vícedílnými ráfky a tak disponujeme pestrou škálou potřebných nástrojů, nástavců, klíčů a lepidel. Díky tomu jsme schopni provádět montáž i demontáž vícedílných kol na opravdu profesionální úrovni.

Další zajímavé články